| Dimensions | 38 mm |
|---|---|
| Tip Diameter | 7mm |
| UNF Diameter | 1/4" |
| Tip Length | 1.5" (38mm) |
| Tip Material | ECu, ECu AL |
| Torch Type | MIG |
| MIG Type | TWC |
| Colour | Brass, Pink |
| Set Size | Single Piece Set/Item |
38mm (⌀ 7mm) TWC HD Contact Tips
ECu 1/4″ UNF
38mm (⌀ 7mm) TWC HD Contact Tips
ECu 1/4″ UNF
Product Code (SKU):
TWC-PA-CT14HD
Categories: MIG Torches, Welding Torches
Product Tags: MIG, PA, Torch, TWC
£0.00
For More Info Please Call Sales:
UK & Éire Sales:
Rest of the World ( Export ) Sales:
Please Call Sales To Place An Order:
Share Product Via:
Facebook
Threads
WhatsApp
X
LinkedIn
Email
Print
Featured Products:
Related products
-
PRO-Grip MAX™ 150A Torch Liners
MIG Torch Compatible Liners
-
PRO-Grip MAX™ 240A Torch Liners
MIG Torch Compatible Liners
-
PRO-Grip MAX™ 240W Torch Liners
MIG Torch Compatible Liners
-
PRO-Grip MAX™ 400A Torch Liners
MIG Torch Compatible Liners




