| Dimensions | 25 mm |
|---|---|
| Tip Diameter | 6mm |
| Tip Thread | M6 |
| Tip Length | 1" (25mm) |
| Tip Material | ECu |
| Torch Type | MIG |
| MIG Type | TWC |
| Colour | Brass, Pink |
| Set Size | Single Piece Set/Item |
25mm (⌀ 6mm) TWC Contact Tips
ECu M6
25mm (⌀ 6mm) TWC Contact Tips
ECu M6
Product Code (SKU):
TWC-PA-CT11
Categories: MIG Torches, Welding Torches
Product Tags: MIG, PA, Torch, TWC
£0.00
For More Info Please Call Sales:
UK & Éire Sales:
Rest of the World ( Export ) Sales:
Please Call Sales To Place An Order:
Share Product Via:
Facebook
Threads
WhatsApp
X
LinkedIn
Email
Print
Featured Products:
Related products
-
ECO-GRIP MAX® 150A Torch Liners
MIG Torch Compatible Liners
-
PRO-Grip MAX™ 350W Torch Liners
MIG Torch Compatible Liners
-
ECO-GRIP MAX® 501W Torch Liners
MIG Torch Compatible Liners
-
ECO-GRIP MAX® 360A Torch Liners
MIG Torch Compatible Liners




